Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018

Αυτά τα κάνει ο Σαλάχ και πριν 30 χρόνια ο Χατζηπαναγής! (βίντεο)

Υπέροχο τέρμα του Αιγύπτιου άσου της Λίβερπουλ με απευθείας χτύπημα κόρνερ

Την ποδοσφαιρική του κλάση για ακόμη μια φορά απέδειξε ο Μοχάμεντ Σαλάχ, καθώς στην αναμέτρηση της Αιγύπτου με τη Σουαζιλάνδη για τα
προκριματικά του Αφρικανικού Κυπέλλου μπόρεσε να πετύχει ένα σπουδαίο γκολ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης και με το σκορ στο 3-0 υπέρ της ομάδας του ο 26χρονος επιθετικός αποφάσισε να εκτελέσει απευθείας ένα κόρνερ για την Αίγυπτο, με την προσπάθειά του να είναι επιτυχημένη και να «γράφει» μέσα σε αποθέωση το 4-0.

Ωστόσο μετά από λίγο η «Θεά Τύχη» δεν χαμογέλασε στον παίκτη της Λίβερπουλ, καθώς ένας τραυματισμός τον ανάγκασε να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, στιγμές πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως αναφέρουν οι πρώτες πληροφορίες πρόκειται για μυϊκό τραυματισμό, με τη συμμετοχή του στην αναμέτρηση της Λίβερπουλ με τη Χάντσερφιλντ την επόμενη Κυριακή (21/10) να κρίνεται αμφίβολη.