Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Κόλαση στο ΟΑΚΑ - επεισόδια μεταξύ οπαδών και ΜΑΤ,δεν ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Εκτεταμένα επεισόδια στις εξέδρες του ΟΑΚΑ αλλά και έξω από το στάδιο μεταξύ οπαδών και αστυνομικών.
Τα επεισόδια άρχισαν εκτός σταδίου πριν την έναρξη του αγώνα και κορυφώθηκαν εντός κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου του ντέρμπι Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού.
 Οι θύρες 29,31 και 33 έχουν αδειάσει αφού έχει γίνει και χρήση χημικών από την αστυνομία. Τα ΜΑΤ αποχώρησαν από τις εξέδρες αλλά οι μάχες έχουν μεταφερθεί εκτός.
Ανυπόφορη η κατάσταση από τα δακρυγόνα,τα μεγάφωνα κάνουν συνεχώς εκκλήσεις για να σταματήσουν οι θερμόαιμοι κι ανεγκέφαλοι!
Για την ιστορία στο ημίχρονο του αγώνα δεν υπήρχε σκορ.
Ηδη η ώρα έχει πάει 21:00,πάνω από είκοσι λεπτά η καθυστέρηση με πιθανή την οριστική διακοπή του παιχνιδιού αφού ο διαιτητής δεν σκοπεύει να ξεκινήσει αν δεν εξομαλυνθεί πλήρως η κατάσταση.

Ωρα 21:15,κανονικά ο αγώνας θα έπρεπε να τελειώνει,μέσα στον αγωνιστικό χώρο ο διαιτητής,εκπρόσωποι των δύο ομάδων και της αστυνομίας συσκέπτονται!!!!!
Ωρα 21:24 οι παίκτες ακούνε τις οδηγίες του διαιτητή και το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα αρχίζει στο "εκκαθαρισμένο" ΟΑΚΑ κι ας ελπίσουμε πως θα τελειώσει ομαλά!