Πέμπτη 7 Αυγούστου 2014

ΣΟΚ στο Περιστέρι: Ηττα 1-3 από τη Σαράγεβο και αποκλεισμός για τον Ατρόμητο

Μετά τη νίκη του Ατρόμητου μέσα στη Βοσνία με 2-1 επί της Σαράγεβο το αποψινό παιχνίδι έμοιαζε απλά διαδικαστικό...

Δυστυχώς όμως η εκτός έδρας νίκη αποδείχτηκε παγίδα για την ομάδα του Περιστερίου,αφού χωρίς να το καταλάβει βρέθηκε να χάνει από νωρίς με 1-0 και στο 80' δέχτηκε και δεύτερο γκολ,για να σκοράρει ο Ταυλαρίδης στο 86'  και να πάει το ματς στην παράταση.

Και κει όμως οι Βόσνιοι είχαν τον πρώτο λόγο πετυχαίνοντας ένα ακόμα γκολ παίρνοντας μια πανηγυρική πρόκριση μέσα στο Περιστέρι με 1-3!

24 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΡΑΓΕΒΟ:Ο Ντούλεβιτς έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Ταυλαρίδη και κατέληξε στα δίχτυα.

80 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΡΑΓΕΒΟ:Ο Μπιλμπίγια εκμεταλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και δίνει σκορ πρόκρισης στην ομάδα του.

86 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ:Από το κόρνερ του Γκαρσία, ο Ταυλαρίδης με κεφαλιά ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα και το ματς πήγε στην παράταση.

105 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΡΑΓΕΒΟ:Εξαιρετική προσπάθεια του Στόιτσεφ που δίνει έτοιμο γκολ στον Μπίλμπιγια και 1-3,νίκη πρόκριση για τη Σαράγεβο στα play off του Europa League.

Ατρόμητος: Τσέναμο, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Γιαννούλης, Νάστος(66' Ναπολεόνι), Γκαρσία, Δημούτσος, Μπρίτο(75' Μπάλλας), Φάμπιο(46' Τάτος), Καραμάνος.

Σαράγεβο: Μπάντοβιτς, Ντούποβατς, Τατομίροβιτς, Μπερμπέροβιτς, Πουζίγκασα, Τσίμιροτ, Στόιτσεφ, Όκιτς, Βελκόσκι, Ντούλεβιτς, Μπιλμπίγια.