Παρασκευή, 29 Αυγούστου 2014

Αρχίζει αύριο το Μουντομπάσκετ στην Ισπανία - Ολόκληρο το τηλεοπτικό πρόγραμμα


Αρχίζει αύριο στην Ισπανία το Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2014 με τη συμμετοχή 24 ομάδων απ'  όλο τον πλανήτη,μεταξύ των οποίων και η Εθνικής μας ομάδα.

Από τις 30 Αυγούστου λοιπόν μέχρι και τις 14 Σεπτεμβρίου οι φίλοι της μπάλας με τα "σπυράκια" θα 'χουν την ευκαιρία ν' απολαύσουν μπασκετικό υπερθέαμα από τον συνδρομητικό ΟΤΕ,αλλά και από τη ελεύθερη συχνότητα του  ΑΝΤ1,ο οποίος εκτός από τους αγώνες της «επίσημης αγαπημένης» των Ελλήνων φιλάθλων θα μεταδίδει και αυτούς της Dream Team των ΗΠΑ και μερικά ακόμα επιλεγμένα  παιχνίδια.

Η Εθνική μας ομάδα του μπάσκετ θα κάνει πρεμιέρα αύριο,30 Αυγούστου, στις 21:00 ώρα Ελλάδας με αντίπαλο τη Σενεγάλη κι έχει τις ευχές όλων μας για καλή πορεία και γιατί όχι και για ένα μετάλλιο.

Η σύνθεση της Εθνικής Ελλάδος:

Γιάννης Μπουρούσης 2.13 - 17/11/1983 σέντερ Ρεάλ Μαδρίτης
Νίκος Ζήσης 1.97  -16/8/1983 γκαρντ Ούνιξ Καζάν
Κωνσταντίνος Βασιλειάδης 2.00 - 15/3/1984 γκαρντ -
Νικ Καλάθης 1.98  - 7/2/1989 γκαρντ Μέμφις Γκρίζλις
Ανδρέας Γλυνιαδάκης 2.17  -26/8/81 σέντερ -
Κώστας Παπανικολάου 2.06  -31/7/1990 φόργουορντ Χιούστον Ρόκετς
Κώστας Σλούκας 1.91  - 15/1/1990 γκαρντ Ολυμπιακός
Κώστας Καϊμακόγλου 2.05  - 15/3/1983 φόργουορντ Ούνιξ Καζάν
Ίαν Βουγιούκας 2.11  - 31/5/1985 σέντερ -
Γιώργος Πρίντεζης 2.07  - 22/2/1985 φόργουορντ Ολυμπιακός
Βαγγέλης Μάντζαρης 1.95  - 16/4/1990 γκαρντ Ολυμπιακός
Γιάννης Αντετοκούνμπο 2.11  - 6/12/1994 φόργουορντ Μιλγουόκι Μπακς

Προπονητής: Φώτης Κατσικάρης

Δείτε παρακάτω ολόκληρο το τηλεοπτικό πρόγραμμα


Σάββατο 30/8
13.30 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Φιλιππίνες
13.30 (OTE TV Sport 4): Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή
18.30 (ΑΝΤ1): Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Γαλλία-Βραζιλία
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ελλάδα-Σενεγάλη
22.30 (OTE TV Sport 2 HD): ΗΠΑ-Φινλανδία
23.00 (OTE TV Sport 4): Ιράν-Ισπανία

Κυριακή 31/8
14.30 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Αργεντινή-Κροατία
14.30 (ΟΤΕ TV Sport 4): Κορέα-Αυστραλία
16.30 (OTE TV Sport 4): Σερβία-Γαλλία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη Πουέρτο Ρίκο
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Φιλιππίνες-Ελλάδα
21.00 (OTE TV Sport 5): Λιθουανία-Αγκόλα
22.30 (OTE TV Sport 1 HD): Τουρκία-ΗΠΑ
23.00 (OTE TV Sport 5): Ισπανία-Αίγυπτος

Δευτέρα 1/9
13.30 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Σενεγάλη
16.30 (OTE TV Sport 2 HD): Ιράν-Σερβία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Αργεντινή-Φιλιππίνες
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Γαλλία-Αίγυπτος
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Πουέρτο Ρίκο-Ελλάδα
23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Βραζιλία-Ισπανία

Τρίτη 2/9
14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Αγκόλα-Μεξικό
16.00 (OTE TV Sport 2 HD και ΑΝΤ1): Ουκρανία-Τουρκία
18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Αυστραλία-Λιθουανία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): ΗΠΑ-Ν. Ζηλανδία
21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Κορέα-Σλοβενία
21.00 (ΑΝΤ1): Κορέα-Σλοβενία
22.30 (OTE TV Sport 2 HD): Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία

Τετάρτη 3/9
14.30 (OTE TV Sport 2 HD): Μεξικό-Αυστραλία
14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο
18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Σλοβενία-Αγκόλα
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη-Αργεντινή
18.30 (OTE TV Sport 5): Τουρκία-Φινλανδία
19.00 (OTE TV Sport 1 HD): Σερβία-Βραζιλία
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ελλάδα-Κροατία
21.00 (OTE TV Sport 5): Λιθουανία-Κορέα
22.30 (ΟΤΕ TV Sport 2 HD): Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ
23.00 (OTE TV Sport 1 HD): Ισπανία-Γαλλία
23.00 (ΑΝΤ1): Ισπανία-Γαλλία

Πέμπτη 4/9
14.30 (OTE TV Sport 2 HD): Αυστραλία-Αγκόλα
15.00 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη-Φιλιππίνες
18.30 (OTE TV Sport 1 HD): Ουκρανία-ΗΠΑ
18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Κορέα-Μεξικό
19.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Κροατία-Πουέρτο Ρίκο
19.00 (OTE TV Sport 5): Ιράν-Γαλλία
22.30 (OTE TV Sport 2 HD): Λιθουανία-Σλοβενία
22.30 (OTE TV Sport 5): Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία
23.00 (OTE TV Sport 1 HD): Σερβία-Ισπανία
23.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Αργεντινή-Ελλάδα

Σάββατο 6/9
17.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φάση των 16
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των16
21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φάση των 16
23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των 16

Κυριακή 7/9
17.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φάση των 16
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των 16
23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των 16

Τρίτη 9/9
18.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά
22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά

Τετάρτη 10/9
18.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά
22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά

Πέμπτη 11/9
22.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ημιτελικά

Παρασκευή 12/9
22.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ημιτελικά

Σάββατο 13/9
19.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Μικρός τελικός

Κυριακή 14/9
22.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Τελικός

Δεν υπάρχουν σχόλια: