Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012

Ζευγάρωσε τις ήττες ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη,έχασε 3-1 από την Αρσεναλ

Δυστυχώς για τον Ολυμπιακό το Champions League δεν μοιάζει με το Ελληνικό πρωτάθλημα,όπου κάνει περίπατο.
Σήμερα ζευγάρωσε τις ήττες,στα δύο πρώτα παιχνίδια του! Παρά το καταπληκτικό γκολ του Κώστα Μήτρογλου,με το οποίο ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του Α' ημιχρόνου την Αρσεναλ σε 1-1,ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να αποφύγει τη βαριά ήττα με 3-1 στην Αγγλία.Το τρίτο γκολ το δέχτηκε ακριβώς με τη λήξη του αγώνα.

Για την ιστορία οι συνθέσεις των ομάδων:
Άρσεναλ (Αρσέν Βενγκέρ): Μανόνε, Βερμάελεν, Κοσιελνί, Τζένκινσον, Γκιμπς, Αρτέτα, Τσάμπερλεϊν (70' Γουόλκοτ), Καθόρλα, Κοκελιν, Ποντόλσκι (80' Ράμσεϊ), Ζερβίνιο (80' Ζιρού).

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Μέγιερι, Ντιακιτέ (73' Ιμπαγάσα), Κοντρέρας, Μανωλάς, Χολέμπας, Σιόβας, Μανιάτης, Γκρέκο (67' Αμπντούν), Μασάντο (80' Πάντελιτς), Φουστέρ, Μήτρογλου