Τρίτη 12 Ιουνίου 2012

Δυστυχώς για το Σάντος και τους Διεθνείς μας δεν είναι κάθε μέρα τ' 'Αι Γιαννιού

Δυστυχώς η Εθνική μας ομάδα και στο σημερινό παιχνίδι με την Τσεχία παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο,όπως ακριβώς και με την Πολωνία στο πρώτο παιχνίδι του Euro 2012.
Κι αν με την Πολωνία τα κατάφερε κι έφυγε με την ισοπαλία σήμερα γεύτηκε την ήττα με 2-1 από την πολύ καλή Τσεχία.
Η ομάδα μας από το 6' έχανε με 2-0,στη συνέχεια έχασε το Χαλκιά λόγω τραυματισμού και στο τέλος του ημιχρόνου της ακυρώθηκε μάλλον κανονικό γκολ ως οφσάιντ.
Στην επανάληψη κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση,πέτυχε νωρίς γκολ με το Γκέκα στο 53' αλλά ως εκεί... δεν μπόρεσε κάτι περισσότερο!
Τώρα πια ελπίζει σ' ένα θαύμα με τη Ρωσία για την πρόκριση στους 8 του Euro.
Για την ιστορία οι συνθέσεις των ομάδων:

ΕΛΛΑΔΑ: Χαλκιάς (23’ Σηφάκης) , Τοροσίδης, Χολέμπας, Κυριάκος Παπαδόπουλος, Κατσουράνης, Μανιάτης, Φωτάκης (46’ Γκέκας), Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Φορτούνης (71’ Μήτρογλου), Σαμαράς.