4-2 οι Γερμανοί πέρασαν στους 4 του Euro

Δυστυχώς χάσαμε αλλά...  φεύγουμε με το κεφάλι ψηλά από το Εuro 2012!
Φτάσαμε στους "8" του θεσμού και αποκλειστήκαμε από μια μεγάλη ομάδα.
Φάγαμε τέσσερα από τους Γερμανούς και καταφέραμε να ανταποδώσουμε μόνο τα δύο.
Οι Γερμανοί στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα φρόντισαν να απεικονίσουν με γκολ τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.
Φαίνεται η ισοφάριση στο 55' από το Σαμαρά τους εκνεύρισε και μέσα σε 20 λεπτά σκόρπισαν την Ελληνική άμυνα πετυχαίνοντας 3 γκολ γράφοντας το 4-1 υπέρ τους.
Αυτή η εξέλιξη μούδιασε τους διεθνείς μας,οι οποίοι συνήλθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και προσπάθησαν κάπως ν' αντιδράσουν κερδίζοντας πέναλτι στο 88.
Το εκτέλεσε ο Σαλπιγγίδης γράφοντας το τελικό 4-2
Η κατοχή της μπάλας ήταν 64/36 για τους Γερμανούς.