Κυριακή 30 Απριλίου 2017

Χαλαρά ο Ολυμπιακός 2 - 0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο (φωτο & βίντεο)

Τελευταία αγωνιστική σήμερα για το πρωτάθλημα της Super League και η αυλαία στο Αγρίνιο έπεσε με τον αγώνα Παναιτωλικού - Ολυμπιακού 0 - 2,ο οποίος από βαθμολογικής πλευράς ήταν αδιάφορος.

Και στο γήπεδο δεν υπήρξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον,μάλλον διαδικαστικά ήταν τα 90' λεπτά για να κλείσει και τυπικά η σεζόν.

Σαφώς ανώτερος ο Ολυμπιακός επέβαλε από την αρχή το δικό του ρυθμό στο παιχνίδι,δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και νίκησε δίκαια τον Παναιτωλικό,κατακτώντας και τυπικά τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας.

Στο 9΄ σέντρα του Φιγκέιρας κεφαλιά του Καρντόσο η μπάλα  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη.

Στο 18΄ ένα καλό σουτ του Καρντόσο μέσα από την περιοχή η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 27΄ σουτ του Κλέσιο έξω από την περιοχή,η μπάλα έφυγε ψηλά χωρίς να ανησυχήσει τον Καπίνο.

Στο 35΄  ένα σουτ του Ρόσα έφυγε κι αυτό άουτ.

Στο 37΄ γκολ για τον Ολυμπιακό: Σέντρα του Ντε Λα Μπέγια από αριστερά,κεφαλιά του Καρντόσο ξανά στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας ο Ντομίνγκες με κοντινό σουτ έκανε το 0 - 1 (δείτε το εδώ)

Λήξη ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται 0-1 του Παναιτωλικού.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε χωρίς αλλαγές και πολύ χαλαρά και για τις δύο ομάδες.

Μία επέλαση του Κλέσιο στο 50' ανακόπηκε από τον Ρέτσο με τον αγκώνα,χωρίς ο διαιτητής να δώσει φάουλ ή κάρτα με αποτέλεσμα να τον γιουχάρουν οι οπαδοί του Παναιτωλικού.

Στο 55' σουτ του Κλέσιο από πλάγια θέση έφυγε ψηλά άουτ.

Τα λεπτά κυκούσαν,αλλαγές γίνονταν,αλλά τίποτα το ενδιαφέρον πέρα από τα γιούχα που εισέπραξε ο Ντομίγκες για την αντισυναδελφική συμπεριφορά του απέναντι στον Χαντάκια.

Στο 74' καλό σουτ του Ελιουνούσι έδιωξε ο Κυριακίδης.

Ξανά ο διαιτητής Κατσικογιάννης στο 78' προκάλεσε τους φίλους του Παναιτωλικού όταν ο Φιγκέιρας έκοψε με το χέρι τη μπάλα κι αυτός δεν είδε τίποτα!

Στο 79΄ δεύτερο γκολ για τον Ολυμπιακό: Σέντρα Ντε Λα Μπέγια από αριστερά, στην κινηση το γυριστό του Ελγιουνούσι με την μπάλα να σκάει και στο έδαφος πριν καταλήξει στα δίχτυα του Κυριακίδη και 0-2...(δείτε το εδώ).

Στο 89΄ σουτ του Ρόσα έδιωξε ο Καπίνο και στην επαναφορά το σουτ του Κλέσιο έφυγε άουτ.

Και τέλος στο 93΄ ο Κλέσιο βγήκε απέναντι στον Καπίνο πλάσαρε και έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού.